Квіти та вирощування

Прекрасний балкон у пеларгонії: чому варто вирощувати ці квіти та як забезпечити їм правильний догляд

Я ніколи не любила герань (пеларгонія). Мені здавалося, що немає жахливішого квітки, а все тому що я майже не бачила її квітучою, зате виразно пам’ятала, що, якщо доторкнутися до неї у неї неприємний аромат і дуже багато від неї було сміття. Одного разу ми були у тітки чоловіка, і я побачила на вулиці кілька квітучих екземплярів і вирішила, що треба дати другий шанс цій рослині. Попросила пару росточков, але вона щедро поділилася двома дорослими рослинами, так і почалася моя любов до пеларгонії – саме так я віддаю перевагу її називати, тому що герань викликає неприємні асоціації. ⠀

Виявляється, пеларгонія, королева балконного озеленення, вона просто приголомшливо виглядає на балконах. Пеларгонію легше всього вирощувати, вона переживе якщо ви забудете її полити, у неї дуже м’ясисті стовбури. Вважаю, це ідеальна рослина для початківців садівників. Слово Пеларгонія походить від грецького слова Пеларгос, або лелека. Це пов’язано з тим, що плоди рослини нагадують форму дзьоба лелеки. Помітила, що пеларгонія добре цвіте якщо у неї маленький горщик.

Температура

У мене вона добре себе почуває на неопалюваному кухонному південно-західному балконі, але двері на балкон часто відкрита, тому там тримається температура 10 градусів, зима у нас м’яка. Влітку температура не вище 30 градусів, балконні вікна я притеняю жалюзі. Якщо влітку температура термометра підніметься вище, рослину необхідно перенести в тінь. Від занадто яскравого сонця квітки і листя стають менше. Росте вона у мене в універсальній ґрунті для квітів.

Полив і добрива

Влітку я поливаю 2-3 рази в тиждень, взимку тільки тоді, коли у квітки дуже суха грунт. Влітку додаю добрива раз в два тижні, у мене універсальне добриво. Краще поливати невеликими порціями, щоб земля була вологою, але не мокрою. Одного разу я прочитав, що пеларгонії добре поливати йодом 1 крапля йоду на 1 літр води, я перевірила це на одній своїй пеларгонії, цвіте вона буйно, краще звичайного, перший раз-на початку квітня, вона випустила 6 квіток, відцвіла і в кінці квітня випустила ще три квітки. А також бачила інформацію про те, що добре поливати молоком, тому що вони люблять кальцій (25 мл молока на 1 горщик, додають у воду і поливають. Але я жодного разу ще не пробувала. Поділіться, ви пробували цей спосіб?

Розмноження

Живці для вкорінення обробляю так: відрізаю, залишаю полежати кілька годин без води, потім занурюю в активоване вугілля, далі в корневін і відразу ж саджу на горщик. Приблизно через три тижні пеларгонія приймається і йде в зростання. В лютому я проводила експеримент і виростила пеларгонію з насіння, дуже захоплююче, але про це в наступній статті , щоб не пропустити.

Проблеми і їх рішення

Якщо у рослини багато здорових листків, але рослина погано цвіте, це означає, що у нього надлишок добрива. Тому потрібно перестати годувати його, дати відпочинок. Для цвітіння можна підгодувати калієм і фосфатами. Якщо у рослини пагони тонкі і злегка покриті листям це означає, що занадто мало світла, просто перемістіть його в яскраве і сонячне місце. Люблю пеларгонію за часте цвітіння, можливо і ви придивіться до цієї квітки.

Пеларгонія, відома також як герань, є прекрасним вибором для озеленення балконів завдяки своїм декоративним якостям і невибагливості в догляді. Автор статті ділиться своїм досвідом, як вона почала вирощувати пеларгонію і чому ця рослина стала її улюбленою. З правильним доглядом пеларгонія радує своїми яскравими квітами і стає справжньою окрасою будь-якого балкону. Пеларгонія добре росте на неопалюваних балконах з розсіяним освітленням. Важливо стежити за температурою: влітку не вище 30 градусів, а взимку не нижче 10 градусів. Поливати рослину слід 2-3 рази на тиждень влітку і рідше взимку. Для кращого цвітіння можна додавати до води краплю йоду або кальцію, що сприяє рясному цвітінню.

Розмноження пеларгонії здійснюється шляхом живцювання. Живці слід обробляти активованим вугіллям і корневіном перед висадкою. Через три тижні рослина починає активно рости. Якщо пеларгонія не цвіте, варто звернути увагу на кількість добрив і освітлення, щоб вчасно усунути проблему. Пеларгонія має безліч переваг: часте цвітіння, витривалість до умов вирощування і невибагливість. Вирощуючи цю рослину на балконі, ви зможете насолоджуватися її красою протягом усього сезону. Тож дайте шанс пеларгонії і переконайтеся в її привабливості та легкості догляду.