Квіти та вирощування

Як і коли посадити насіння примули на розсаду і що потрібно зробити, щоб прискорити процес проростання насіння

Багато років вирощую примули і прийшла до висновку, що чим раніше їх посадиш, тим швидше вони зацвітуть. Пов’язано це з тим, що у них дуже довгий період розвитку. Від посіву до цвітіння проходить 4-6 місяців, але я точно знаю, що треба зробити щоб насіння швидше зійшли і активно рушили в зростання. Прочитайте статтю до кінця і дізнайтеся при якій температурі потрібно тримати насіння, щоб вони зійшли.

Як і коли посадити насіння примули на розсаду

Примули дикорослих видів дійсно потребують стратифікації холодом, але я не розумію навіщо вам потрібні такі примули коли на прилавках квіткових стільки красивих гібридних сортів яким вона не потрібна. Купіть сучасні сорти та гібриди, тоді проблем зі стратифікацією насіння у вас не виникне.

 В які терміни проводять посів насіння примул на розсаду

Посів примули на розсаду проводять з грудня по березень. Точні терміни залежать від того в якому регіоні ви проживаєте і в який час ви хочете побачити цвітіння. Взагалі примули зацвітають тільки в прохолодну пору року. На початку весни та осені. Для того щоб побачити цвітіння навесні, насіння потрібно посадити в грудні. Якщо восени, то наприкінці лютого – початку березня.

Січень – проміжний місяць та якщо ваш сорт за 4 місяці встигне наростити хорошу квіткову розетку, то примула може зацвісти навесні. Але все ж основна хвиля цвітіння – буде тільки через рік, коли кущики добре розростуться.

Посів насіння

У неглибокі контейнери з рихлим повітропроникним ґрунтом і политої землею посійте насіння в рядок, прикривши їх тонким шаром грунту. Злегка утрамбуйте і накрийте плівкою. Щоб насіння примули швидше зійшли і з ними було все добре посіви потрібно тримати при температурі +15°+17°С (при температурі вище +25°С процес проростання сповільнюється і вони можуть пропасти, так як примули звичні до холоду). Через 10-16 днів ви побачите перші сходи. Щоб домогтися низької температури ємність з сіянцями потрібно поставити на холодний північний підвіконня, куди не потрапляють сонячні промені.

Догляд за сходами примули

Після того як з’являться сходи перші 3-4 дні організують цілодобову підсвічування, але лампа при цьому ні в якому разі не повинна нагрівати сходи. Надалі розсаду щодня досвічують по 3-4 години вранці і стільки ж годин увечері. Загальний світловий день повинен становити 14-16 годин. Примули все так само містять при низьких температурах, стежать за вологістю посівів та їх провітрюванням. Це саме той відхід який необхідний сходам на перших порах.

Через два тижні після пікіровки, розсада потребує першій підгодівлі комплексним мінеральним добривом для квітучих рослин. Подальші підживлення проводять 1 раз в два тижні до висадки у відкритий грунт. Ось я і розповіла вам про важливі деталі, без яких примули не зможуть зійти і рости далі. Це низька температура пророщування і досвічення перших сходів. Слідуйте моїм рекомендаціям і позитивний результат вам забезпечений.

Посадка насіння примули на розсаду – процес, який вимагає певних знань і уваги, але результат вартий зусиль. Починаючи з грудня і до березня, можна висаджувати насіння, орієнтуючись на бажаний час цвітіння. Примули зацвітають у прохолодну пору року, тому для весняного цвітіння насіння варто посадити в грудні, а для осіннього – наприкінці лютого або на початку березня. Посів насіння примули найкраще проводити в неглибокі контейнери з рихлим повітропроникним ґрунтом. Посіяне насіння потрібно прикрити тонким шаром ґрунту і утрамбувати, а потім накрити плівкою. Оптимальна температура для проростання примули – +15°+17°С, тому контейнери краще розмістити на холодному північному підвіконні, уникаючи сонячних променів. Перші сходи можна очікувати через 10-16 днів.

Догляд за сходами примули включає цілодобове підсвічування перші 3-4 дні та подальше досвічування по 3-4 години вранці і ввечері, щоб загальний світловий день складав 14-16 годин. Важливо підтримувати низьку температуру і стежити за вологістю посівів та їх провітрюванням. Через два тижні після пікіровки розсаду слід підживити комплексним мінеральним добривом для квітучих рослин. Правильний догляд і дотримання рекомендацій дозволять вам успішно виростити примули з насіння. Завдяки цьому ваші рослини будуть здоровими, а цвітіння – рясним і вчасним. Виконуйте всі етапи догляду ретельно, і результат вас неодмінно порадує.