Родина та відносини

Справжній чоловік: обов’язок чи взаємність? Розбираємося в реальних очікуваннях у відносинах

«А що такого, що у мене до чоловіка є вимоги? Так, він мені винен, ми ж сім’я! Це нормально вимагати в свою адресу увагу, турботу, квіти і подарунки. ». Чули такі фрази від подруг? А може, й вам самим близькі подібні міркування? Часто може здаватися, що наш партнер повинен нам за визначенням. Але чи це так? Звідки беруться подібні установки? Постараємося розібратися: що справжній чоловік повинен у відносинах? Чи повинен? . .

Відповідальність і подяку

Уявіть ситуацію. Чоловік з ранку раніше поспішає в аеропорт – у нього важлива відрядження в інше місто, і літак чекати не буде. Його дівчина в цей час мирно спить, а чоловік розуміє: часу мало, сорочка не випрасувана, сумка не зібрана, та й сніданок готувати треба. Одному ніяк не встигнути все зробити вчасно. На мить у нього виникає образа на улюблену і порив розбудити її, щоб висловити закиди. Але його зупиняє думка: «Хіба це її відрядження? Хіба це вона до пізньої ночі дивилася серіал і відклала збори на ранок? Хіба вона мені щось винна? ». Ці питання справедливі. Але чоловік розуміє: поодинці він і правда нічого не встигне. І вирішує розбудити коханого і попросити допомогти йому. Якщо погодиться – подякує її, обійме, поцілує, ще раз скаже, як йому з нею пощастило. А якщо відмовить (може, вона втомилася, погано спала, працювала допізна) – тоді він не стане на неї ображатися, та ще й вибачиться, що розбудив.

Хотілося б вам, щоб у такий побутової ситуації чоловік вів себе саме так? Звертався по-доброму, без докорів, і був щиро вдячний за допомогу? Тому що ви йому, на хвилиночку, нічого не повинні. А якщо і робите щось, то від щирого серця. І це викликає щиру подяку. По секрету: чоловікам теж хочеться такого ставлення.

Чоловікові дуже приємно повертатися додому після роботи або зустрічі з друзями і при цьому не турбуватися, що там його чекає розлючений мегера – ображена жінка, якій він вічно щось повинен.

Ніхто нікому не винен

Але таке можливо, тільки якщо ви будете дотримуватися принципу «Ніхто нікому нічого не винен». Ні чоловік вам. Ні ви – чоловікові. І нехай фраза: «Ніхто нікому нічого не винен» – вас не лякає. Це корисне кредо не тільки у відносинах, але і інших аспектах життя. Якщо оточуючі, в тому числі і ваш улюблений, нічого вам не повинні – це не означає, що вам не допоможуть у складній ситуації або зовсім кинуть напризволяще.

Це лише означає, що ви приймаєте право близьких людей проявляти ініціативу за власним бажанням, а не під вашим тиском. В цій я даю дієвий інструмент, який допоможе відновити і зміцнити емоційну близькість у парі.⠀

Приклад

Щоб було зрозуміліше, розглянемо на прикладі з життя: напевно, у вас було таке, що якісь сторонні або взагалі незнайомі люди вам допомагали. В чужому місті перехожий допоміг знайти потрібний будинок, в автобусі пасажир по сусідству дав таблетку від заколисування, на пляжі сім’я відпочиваючих поряд погодилася приглянути за речами, поки ви пішли купатися і так далі.

Ці люди вже точно нічого вам не повинні – але вони допомагають, тому що просто хочуть допомогти. Виходить, для того щоб зробити щось хороше, зовсім не потрібно бути зобов’язаним це робити. Те ж саме працює і в стосунках з чоловіком. Він буде тільки радий вирішити будь-яку вашу проблему, але тільки не під гнітом дружини-бензопили, а тому, що любить вас і хоче зробити вам приємне. Так само, як і ви будете раді допомогти коханому. Головне – це вміти просити про допомогу вголос. Ввічливо та з повагою. Тому що люди, навіть близькі, – не телепати.

Якщо є якесь побажання, прохання або вам потрібна допомога, потрібно просто сказати про це вголос. Система таємних сигналів, в яких кожна жінка – професіонал, чоловічому розумію зазвичай недоступна. Вміти домовлятися про простих, повсякденних речах дуже важливо. Щоб вашу пару не зруйнували взаємні претензії і докори. А якщо це вже сталося, і ви розлучилися з коханим, то я запрошую вас на відкритий урок, в ході якого розповім, як я змогла відновити стосунки і вийти заміж за колишнього, і що вам зробити, щоб чоловік сам прийшов миритися. Реєструйтеся на відкритий урок з цієї . Побачимося!

Витоки

Ви напевно мене зараз слухаєте і думаєте: «Віка, ну ти, звичайно, молодець, все правильно говориш, але ж відчуття, що хтось щось повинен є у кожної людини. Хіба це не нормально? ». Щоб зрозуміти, пропоную розібратися: звідки береться ця установка, що все нам вічно повинні? Всі ми родом з дитинства, і саме там формується наше сприйняття і схема поведінки. Поки ми маленькі, про нас дбають батьки, бабусі і дідусі, тому ми сприймаємо це як належне. Отримувати турботу стає так природно, що, виростаючи, ми мимоволі перекладаємо цей принцип на світ дорослих людей. Так формується один з типів відносин, про який я розповідаю в цій .

Улюблений чоловік повинен містити мене, давати грошей, адже ми ж сім’я. Начальник повинен відпускати з роботи, адже я ж не кожен день відпрошуюся. Блогер обов’язково повинен відповісти на коментар або повідомлення, інакше навіщо взагалі він взяв на себе відповідальність мовлення на аудиторію.

Але жити стає набагато простіше, коли приймаєш правило: вам ніхто нічого не винен, поки ви не домовитеся про це. Словами через рот. «Коханий, мені потрібні гроші на особисті потреби. Якщо захочеш, я розповім, куди витрачу цю суму. Я буду дуже тобі вдячна, якщо ти виділиш гроші зі своєї зарплати для мене». Поки ви не сядете навпроти свого чоловіка і чітко не озвучите своє прохання він не зобов’язаний давати ні гривні.

Якщо чоловік робить це для вас, хоча ви не домовлялися про це, тому що він хоче це робити, тому що любить вас. Тому вам слід бути йому вдячною.

Все, що роблять один для одного два зрілих людини в усвідомлених відносинах – вони роблять добровільно і з любов’ю. А обов’язки з’являються тоді, коли існує домовленість. Адже вміння спокійно і чітко домовлятися – ознака здорових та гармонійних відносин двох дорослих людей.

Висновок

Як змінити своє «дитяче»мислення і стати по-справжньому «дорослим» людиною? І як зрозуміти, що ваш партнер теж зріла особистість, яка не зіпсує вам життя претензіями і докорами? Думаю розкрити цю тему в одній з наступних статей. Якщо вам цікаво – дайте знати в коментарях.