Город та сад

Блакитна черешня Голубонько: секрети вирощування, характеристики сорту та поради для отримання багатого врожаю

Черешня Голубонько є результатом тривалих зусиль селекціонерів, які обєднали найкращі якості сортів Денисена жовта і Жабуле. Цей унікальний сорт був створений на Ставропольській дослідній станції садівництва і вже з 1988 року проходить державне сортовипробування. Завдяки своїм особливим характеристикам, Голубонько здобула популярність серед садівників, які цінують її за чудовий смак і високу врожайність. Голубонько представлена середньорослими деревами з широкопірамідальною кроною середньої густоти. Ця черешня має дуже великі плоди, вагою до 8 грамів, які відрізняються широкояйцевидною формою. Її шкірка жовта з інтенсивним темно-червоним румянцем та сильним восковим нальотом, що надає плодам особливої привабливості. Мякоть світло-жовта, напівхрящувата, з дуже хорошим кисло-солодким смаком, що робить цей сорт ідеальним для споживання у свіжому вигляді.

Черешня Голубонько не відзначається скороплідністю, але її середньопізній термін дозрівання і врожайність вище середнього роблять її популярним вибором серед садівників. Цей сорт добре переносить зимові умови і стійкий до розтріскування плодів. Хоча черешня рідко страждає від хвороб і шкідників, можливі проблеми включають клястероспоріоз, вишневу попелицю та напади птахів. Правильний догляд і захист дозволять зберегти високий урожай цієї дивовижної черешні.

Розміри і форма росту блакитної черешні

Черешня ‘Голубонько’ представлена середньрослими деревами. Крона широкопірамідальна, середньої густоти.

Квіти і плоди:

  • плоди дуже великі, 8 гр;
  • широкояйцевидної форми;
  • шкірка жовта з інтенсивним темно-червоним рум’янцем, що займає майже весь плід, з сильним восковим нальотом;
  • плодоніжка середньої довжини і товщини, легко відділяється від гілки;
  • м’якоть світло-жовта, полухрящеватая;
  • смак дуже хороший, кисло-солодкий.

Швидкоплідність, терміни дозрівання та врожайність

Черешня Сорт ‘Голубонько’ не скороплідний, столовий. Середньопізнього терміну дозрівання. Врожайність вище середньої.

Зимостійкість:

  • зимостійкий;
  • стійкий до розтріскування плодів.

Хвороби і шкідники:

  • клястероспоріоз;
  • вишнева попелиця;
  • птиці.

Розмноження:

  • насінням;
  • щепленням.

Перші кроки після покупки

Купувати рекомендується 1-2-річні саджанці. Мінімально допустима висота рослин – 120 см. при діаметрі не менше 1. 5 см. Довжина коренів повинна становити 25-30 див. Купуючи різні сорти, треба встановити, що цвітуть вони в один і той же час. Осіннє садіння допустимо, але найбільш результативним визнано весняне. Саджанці краще зберегти до приходу тепла. Восени бажано підготувати грунт перекопати і внести добрива. При посадці в жодному разі не можна допустити заглиблення кореневої шийки. Після поливу треба замульчувати пристовбурне коло торфом або перегноєм.

Секрети успіху при вирощуванні

Черешня добре росте на суглинкових або супіщаних грунтах. Пісковики, торф’яні або глинисті грунти рослині не підходять. Бажано забезпечити нейтральну кислотність. При необхідності можна провести вапнування. Вибираючи місце для дерева, варто відмовитися від використання ділянок із заляганням підводних вод вище 2 метрів. Черешню поливають двічі на сезон – у травні (після цвітіння) і в сивині червня. В особливо спекотне літо припустимо 3-ій полив в липні. Після кожного зволоження, як і після дощів, необхідно розпушити грунт. Ще один полив – підзимовий. У вересні дерево рясно поливають, щоб забезпечити його запасом вологи. Підгодовувати черешню починають тільки після набрання вік плодоношення. У квітні вносять азотні добрива, у вересні – фосфорні.

Восени і навесні необхідно білити стовбури і підстави скелетних гілок. Захистити дерево від гризунів допоможе укриття з лапника.

Черешня порівняно рідко страждає від хвороб і нападів шкідників. Тим не менш виключити подібні проблеми, на жаль, не можна. Попелиця, яка хоча і носить назву Вишневої, не проти різноманітити раціон соком Черешні. Ознака нападу шкідників – скручені і почорнілі листя. Ефективні препарати для боротьби – Актеллік, Децис. Якщо на листових пластинках з’явилися коричневі плями, які потім випадають, ймовірно причина криється в грибковому захворюванні Клястероспоріоз (дирчата плямистість). Пошкоджені пагони рекомендується видалити, рослина обробити фунгіцидом. Вирощеного врожаю легко втратити і через птахів. Пернаті загарбники дуже швидко очищають дерево від плодів. Саме надійно засіб від непрошених «помічників» – дрібнопористі сітка.