Город та сад

Естафета як у теплиці: секрети вирощування гарних огірків популярного сорту на грядці та поради для отримання багатого врожаю

З’явилися ще в СРСР огірки Естафета зараз вирощується фермерами в теплицях. Вважається, що сорти, обпилювані бджолами, мають високий попит, так як вирощуються без хімії. Більшість городників переконані, що Естафету без тепличних умов неможливо. Тим не менш, вона чудово росте на городах. Насіння можна придбати в будь-яких магазинах, що спеціалізуються на цьому.

Опис та вирощування сорту огірків Естафета

У цих огірків надзвичайно красивий вигляд і приголомшливий смак. Естафета витривала, відмінно витримує сухість, не піддається вірусів і гнилизни. Корнішони за довжиною 15-20 см, вагою близько 200 грам. Зберігаються взимку без пошкоджень незважаючи на те, що мають великі горбки, ніжну шкірку. На смак соковиті і хрусткі. Ранньою весною огірки розбирають і розкуповують зі швидкістю світла.

Запилення

Естафеті запилення необхідно. У цього сорту чоловічих квітів завжди недостатньо. Для запилення потрібно садити кілька інших сортів огірків, таких як Джерельце або ж Гектар. Самі вони, звісно ж, не запилюються, на допомогу приходять оси, джмелі і дикі бджоли.

Для домашнього запилення комах і бджіл не купують. Цей процес відбувається влітку на грунті завдяки диких бджіл, мух і метеликам, які також відмінно справляються. А якщо ви хочете вирощувати огірки на підвіконні, то возитися доведеться самим. Для цього потрібно пензлик. З допомогою неї доведеться взяти пилок з чоловічої квітки і перенести на жіночі.

Догляд

Естафета вимагає особливого догляду. Температуру варто дотримуватися, вдень до +30, вночі до +17. Але якщо ви вирощуєте вдома або ж на городі, то переживати не варто. Гідність даного сорту – відмінний смак, більша врожайність, симпатичні корнішони. З мінусів – вони пізньостиглі і вимагають запилення.

Слід садити на відкритому грунті і зберігати від холоду, вкривати. Якщо посієте в кінці травня, урожай отримаєте у липні. Якщо ж хочете скоріше зібрати урожай, то треба посіяти скоростиглі або вирощувати розсадою. При купівлі уникайте паперових і торф’яних горщиків. Землю слід купувати заздалегідь і готувати. Не можна забувати про дезінфекції.

Піклуватися про огірки треба акуратно, поливати регулярно постійно водою кімнатної температури. Якщо ж у Естафети листя раптом зблідли, це означає, що корнішон вимагає добрива. Слід столову ложку розміщувати в 10 літрах води і полити рослину. За 7 днів до розсади необхідно робити процедуру добрива. Перед тим як посадити, привчайте рослина на свіжому повітрі, так можете уникнути поганих наслідків. Пересаджувати огірки варто акуратно, не пошкоджуючи коріння. Зростає Естафета довгим вузликом і зупиняється тільки з холодом. Якщо листя огірків мають справу з вогкістю, плоди почнуть гнити. З цієї причини краще уникати перезволоження. Збирати врожай слід кожні два дні.

Для успішного вирощування огірків сорту Естафета на грядці важливо дотримуватися певних правил і рекомендацій. Цей сорт, який з’явився ще в СРСР, відомий своєю витривалістю, стійкістю до вірусів та гнилі, а також чудовими смаковими якостями. Естафета відмінно росте на відкритому грунті, але потребує особливого догляду та уваги.

Однією з головних умов успішного вирощування є забезпечення належного запилення. Оскільки у цього сорту завжди недостатньо чоловічих квіток, рекомендується садити поруч кілька інших сортів огірків, таких як Джерельце або Гектар. Для запилення залучають ос, джмелів і диких бджіл, які чудово справляються з цим завданням. Якщо ви вирощуєте огірки вдома, на допомогу прийде пензлик, за допомогою якої можна перенести пилок з чоловічої квітки на жіночі. Догляд за огірками Естафета включає в себе контроль температури, регулярний полив та захист від холоду. Вдень температура повинна бути до +30 градусів, вночі – до +17. Вирощуючи огірки на відкритому грунті, важливо забезпечити укриття від холоду, особливо на початкових етапах росту. Для отримання раннього врожаю можна використовувати розсаду, уникаючи при цьому паперових і торф’яних горщиків.

Особливу увагу слід приділити підготовці грунту та дезінфекції. Грунт необхідно купувати заздалегідь і ретельно готувати. Поливати огірки слід регулярно водою кімнатної температури. Якщо листя рослин починає бліднути, це сигналізує про нестачу добрив. У таких випадках слід додавати столову ложку добрива на 10 літрів води і поливати рослину. Перед посадкою розсади необхідно привчати рослини до свіжого повітря, щоб уникнути негативних наслідків.

Пересаджувати огірки слід акуратно, не пошкоджуючи коріння. Естафета росте довгим вузликом і зупиняється лише з настанням холодів. Для запобігання гниття плодів важливо уникати перезволоження та контролювати вологість листя.

Збирання врожаю огірків слід проводити кожні два дні, щоб забезпечити свіжість і якість коренеплодів. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете виростити гарні огірки сорту Естафета навіть без тепличних умов і насолоджуватися їх смаком протягом усього сезону.