Чи відрізняються немовлята хлопчики і дівчатка: основні міфи, реалії та рекомендації для батьків
Найбільш поширені переконання: чим відрізняються немовлята хлопчики і дівчатка
- Новонароджені дівчатка міцніше хлопчиків. Насправді: стан здоров’я новонародженого залежить від багатьох факторів: здоров’я матері, впливу лікарських засобів, які вона приймала, стресових ситуацій, якості медичної допомоги. Стать дитини не лідирує у цьому списку.
- У перший рік життя ростуть повільніше хлопчиків. У середньому дівчинки додають 16 см, хлопчики – 17. Насправді: дійсно, в середньому хлопчики народжуються крупніше і в перший рік життя демонструють більш високі темпи зростання. Але межі норми дуже варіативні, як для хлопчиків так і для дівчаток. Тому навіть в одній родині сестричка може за перший рік вирости сильніше, ніж брат. І мініатюрні хлопчики, і великі дівчинки – зовсім не рідкість.
- Хлопчики на 2-3 місяці відстають у розвитку від дівчат. Пізніше починають ходити, повільніше освоюють мова. Насправді: немає достовірних досліджень, які доводять, що розвиток дитини залежить від статі. Кожна дитина індивідуальна і розвивається своїми темпами. Набагато більше на них впливає психологічна обстановка в сім’ї, умови, в яких росте малюк і те, скільки часу і уваги приділяють йому батьки. До того ж, будь-якої статі дитина до року може ще не почати ходити і осмислено вимовляти слова – це варіант норми. Тому на першому році життя висновки про відмінності у розвитку дівчаток і хлопчиків робити передчасно.
- Дівчатка більш чутливі: до емоцій оточуючих, до звуків. Їх легше заспокоїти ласкавим голосом, колискової. Насправді: Легше заспокоїти дитину, коли він ситий і здоровий, одягнений в сухий підгузник і зручний одяг. Безумовно, прекрасна половина людства більш чутлива і емоційна, але в дитячому віці різниця між хлопчиками і дівчатками в цьому плані незначна.
- Хлопчики в перший рік життя дивляться на маму вдвічі рідше, ніж дівчатка. Насправді: хотілося б подивитися на цей диво-прилад, який фіксував погляди хлопчиків і дівчаток і враховував похибки в розрахунках у вигляді умов проживання, способу годування, кількості членів сім’ї в цілому. Мабуть, мамам хлопчиків є що відповісти на таке спірне заяву.
- Дівчаткам цікавіше взаємодіяти з людьми: дивитись на обличчя, слухати розмови, ловити емоції. Хлопчикам – з предметами: грати на розвиваючому килимку, чіпати підвішені брязкальця, стежити за рухом мобіля. Насправді: ні одному немовляті предмет не замінить живого спілкування. Когось із малюків легше захопити іграшкою, комусь потрібна присутність мами в режимі 24 на 7, і ніяким мобілем його не проведеш. Особливості темпераменту і характеру дитини в цьому випадку позначаються сильніше, ніж статева приналежність.
Можливо, частина цих теорій з’явилася з-за того, що довгий час до хлопчикам і дівчаткам спочатку було прийнято ставитися по-різному. Хлопчика треба було виростити “справжнім чоловіком”, не допускаючи прояви емоцій. Звідси всі ці “хлопчики не плачуть”, “що за тельячьи ніжності”, “не будь дівчиськом”. А дівчинку треба було виховати чуйною, турботливою, гарною господинею і витонченою натурою.
Але сьогодні ми прекрасно знаємо, що і хлопчики, і дівчатка однаково потребують батьківської любові, уваги і турботи. А вже від алергії точно ніхто не застрахований. Якщо батьки схильні до алергії, а дитина знаходиться на штучному вигодовуванні, зверніть увагу на Запобігти алергію набагато легше, ніж лікувати.