Спорт та тренування

Все, що ви хотіли знати про стретчинг: як він зміцнює здоров’я, підвищує витривалість і приносить користь тілу

Стретчинг – це розтяжка м’язів і зв’язок. Такі вправи приносять багато користі і можна майже всім. При цьому не обов’язково сідати на шпагат: ставте свої адекватні цілі. Цілі повинні залежати від можливостей тіла. Дорослі вже не зможуть досягти такої розтяжки, як діти або підлітки. Розтягуватися корисно і чоловікам, і жінкам. Хоча чоловіки рідко розтягуються, вважаючи це жіночою справою, розтяжка необхідна тим, хто працює фізично. А це найчастіше чоловіки. А для жінок стретчинг приготував окремі переваги. І звичайно, будь-якому спортивному людині потрібно регулярно розтягуватися.

Факт 1: розтяжка проти депресії і перевтоми

Стретчинг не тільки зміцнює здоров’я, але і покращує настрій. Після розтяжки ви будете почувати підйом енергії ще пару годин. Стретчинг показаний при депресивних розладах.

Факт 2: стретчинг покращує кровообіг

Під час розтяжки кров активніше доливає до м’язів. З-за цього вони стають витривалішими, краще відновлюються. Налагоджується кисневий обмін в організмі, що благотворно позначається на стані здоров’я.

Факт 3: ви стаєте витонченіше

Розтяжка робить вас більш пластичним і гнучким, а це не може не позначитися на вашій ході. Та й на тому, як ви тримаєте себе в цілому. Ваші рухи стануть більш плавними і витонченими. А ще з’явиться гарне почуття рівноваги. Суглоби стають в природне положення, м’язи стають міцнішими.

Факт 4: ідеальний для нульової фізичної підготовки

Якщо ви живете в сидячому режимі, стретчинг – саме те навантаження, з якої варто починати жити активніше. Він не потребує великих витрат енергії, до яких ви не готові. Але розворушить ваші м’язи і дозволить їм не прийти в повний занепад. А ще, стретчинг прискорить ваш обмін речовин, адже це теж навантаження.

Факт 5: підвищується витривалість

Не треба недооцінювати стретчинг. Так, це не марафон, але і безслідно такі заняття не проходять. Чули про статичному навантаженні? Це коли м’язи деякий час терплять напруга, перебуваючи у фіксованому положенні. Від цього вони стають витривалішими, поліпшується зовнішній вигляд тіла.

Між іншим, існують навіть статичні силові тренування. Там головне не махати руками-ногами, а робити все повільно, затримуючись в фазі максимального напруження.

Факт 6: стретчинг робить вас рухливим

Вправи на розтяжку задіють м’язи і зв’язки не самим звичайним чином. У повсякденному житті ви ніколи не робите рухів в такий амплітуді. Все це призводить до того, що тіло стає більш рухливою, а руху – вільніше. Постійні заняття стретчингом дозволяють досягти свого природного межі гнучкості. Хіба не цікаво спробувати?

Факт 7: жіночі бонуси стретчинга

Розтяжка позитивно впливає на жіноче здоров’я. Він здатний відновити сечостатеву систему, підготувати тіло до пологів. Все завдяки розтяжці м’язів і зв’язок в області тазу. Паралельно в цій зоні поліпшується кровообіг, що сприяє зростанню лібідо.

Якщо ви зможете сісти на шпагат – вам додатковий плюс. Шпагат максимально задіює м’язи малого тазу. Так то ми майже не використовуємо ці м’язи, з-за цього вони можуть ослабнути або взагалі атрофуватися. Поганий стан м’язів малого тазу викликає проблеми «по-жіночому».

Факт 8: ви реагуєте швидше

Ті, хто займаються розтяжкою, мають більш рухомі тіла. А це означає, що різні положення тіла ви приймаєте швидше і легше. Навіть раптові, до яких неможливо підготуватися. Тому розтяжка дуже рекомендована тим, хто грає в командні ігри.

Факт 9: стретчинг допомагає уникнути багатьох видів травм

Це випливає з усього сказаного вище. Тіло стає гнучким і пластичним, більш рухливим. Це знижує шанси на травмування при необережних рухах. Тому стретчинг особливо рекомендується літнім людям.

Факт 10: і все-таки можна не всім

Все ж є обставини, при яких розтяжка не рекомендується. Це:

  • Нещодавно зрощений перелом. У цій ситуації не дозволяється взагалі ніякого навантаження на травмовану частину тіла, навіть найлегшої;
  • Якщо десь різко заболіло під час розтяжки, необхідно відразу ж припинити. Це не нормальне відчуття, можливий надрив тканин;
  • Ряд хвороб серця;
  • Якщо є суглобові травми в процесі лікування;
  • Якщо пошкоджений хребет.

Підсумовуючи, стретчинг є надзвичайно корисною практикою для всіх, незалежно від віку та рівня фізичної підготовки. Вправи на розтяжку не лише покращують фізичне здоров’я, але й позитивно впливають на психічний стан, допомагаючи боротися з депресією і перевтомою. Завдяки покращенню кровообігу, стретчинг сприяє швидшому відновленню м’язів і підвищенню їх витривалості. Розтяжка також допомагає зробити тіло більш гнучким і рухливим, що покращує загальну фізичну форму і зменшує ризик травм. Особливо корисним стретчинг є для жінок, оскільки він позитивно впливає на жіноче здоров’я, допомагає підготувати тіло до пологів та покращує кровообіг в області тазу.

Стретчинг підходить для людей з будь-яким рівнем фізичної підготовки, особливо для тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Вправи на розтяжку не потребують великої витрати енергії, але сприяють активізації м’язів і покращують обмін речовин. Важливо пам’ятати, що стретчинг має свої обмеження і не підходить для людей з певними медичними станами. Займаючись стретчингом регулярно, ви зможете покращити своє фізичне та психічне здоров’я, збільшити витривалість і гнучкість тіла, а також зменшити ризик травм. Розтяжка – це чудовий спосіб підтримувати себе у формі і покращувати якість життя.